تاریخچه و معرفی شرکت هواوی

تاریخچه و معرفی شرکت هواوی

تاریخچه و معرفی شرکت هواوی

هواوی یک کمپانی تعدادی ملیتی است که مسئله فعالیت اصلی‌اش شبکه , امکانات ارتباطی و ارایه خدمات است . اگر‌چه که عموم ایرانیان هواوی را تحت عنوان کمپانی چینی تولید کننده گوشی گوشی میشناسند و موبایل گوشی هواوی برای ایرانیان از سایر زمینه‌های کار مجموعه هواوی برجسته تر است . بنابر مطالب پخش شده در ویکی پدیا ( اکونومیست ) , هواوی شرایط کنونی اصلی ترین شرکت ارایه دهنده سرویس‌های ارتباطی در جهان است . هواوی در سال 1987 به وسیله رن ژنگفی شالوده گذاری شد و تحت عنوان سازنده تجهیزات مخابراتی کار خود را شروع کرد . تیم هواوی امروزه بالغ بر 140 هزار نفر کارمند داراست . آمار جالب توجه اینجاست که حدود نیمی از این اشخاص در بخش‌های مختلف تحقیق و گسترش شرکت مشغول‌اند . بخش تحقیق و بسط هواوی در کشورهای چین , آمریکا , آلمان , سوئد , هند , روسیه و ترکیه فعال است . مفهوم واژه و کلمه هواوی در لهجه چینی به عبارت “ دستاورد چینی ” قابل تفسیر است . کمپانی هواوی خویش ترجیح می‌دهد مارک هواوی با تلفظ “ wah - way ” – “ وا وی ” خوانده شود .

 

دو سری مشهور از محصول ها موبایل هواوی وجود دارا‌هستند , محرمانه اسند و خصوصی هانر . اسند به معنای نقطع ی عطف به دست آوردن و هانر به معنای افتخار است . نامگذاری محرمانه اسند , پر بیراه وجود ندارد و می‌توان ادعا نمود هواوی در دنیای تبلت و موبایل تلفن همراه با سری اسند مطرح شد و به اوج خود رسید . شرکت هواوی تمرکز متعددی بر صرفه جویی در روند تولید و افزایش بهره وری داراست . به طوریکه با دقت به بها تمام شده تلفن همراه هواوی در بازار جهانی , می‌توان اظهار کرد هواوی تماما به‌این انگیزه دست یافته است . با سیاست سود وری و کاهش هزینه ایجاد , ارزش موبایل هواوی همواره درحد پایین‌تری نسبت به گوشی سامسونگ و گوشی سونی و دیگر سازندگان موبایل بوده است . در کنار منصفانه بودن ارزش گوشی و تبلت هواوی , تجربه چند ساله نشان داده است که از دید تلاش و کیفیت , تولید ها هواوی با طولانی تر برندهای مشابه قابل رقابت می‌باشند . اگرچه که تلفن همراه هواوی به موبایل قابل پذیرش پر اسم و رسم است .

 

در سال 2006 مجموع فروش جهانی هواوی به حدود 11 میلیارد دلار ایالات متحده رسید . این رقم در سال 2009 به 20 میلیارد دلار رسید . فایده حاصله کمپانی هواوی در سال 2014 بالغ بر 5 میلیارد دلار آمریکا بوده است . هواوی امروزه با شرکت‌هایی نظیر وودافون , تی موبایل و موتورولا قراردادهای همکاری قربت دارد .

 

هواوی علاوه بر گوشی تلفن همراه و تبلت , در مسئله مودم‌های همراه و گجت‌های پوشیدنی هم فعالیت‌هایی داشته است .

 

امروزه اکثر تولیدها تولیدی هواوی از سیستم دلیل اندروید استعمال می‌نمایند . گوشی‌های هواوی میزان بالایی از بازار جهانی را تصرف کرده‌اند و با معرفی تبلت محبوب Huawei X1 , هواوی توانست در بازار تبلت به شانس مناسبی دست یابد .